Warszawskie „Co i jak”

Poruszanie się po Warszawie


KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ

Po Warszawie najlepiej poruszać się na piechotę lub komunikacją miejską – to szybki i niedrogi sposób. Ten sam bilet ważny jest na autobusy, tramwaje, metro i kolejkę SKM (czerwone pociągi – bilety miejskie nie obowiązują w pociągach KM – zielonych!). Odległości pomiędzy najciekawszymi miejscami miasta w Centrum nie są duże acz do Łazienek czy Wilanowa warto podjechać.

Więcej informacji znajdziecie tu: https://warsawtour.pl/jak-poruszac-sie-po-warszawie/

Zakup biletów: Bilety można kupić w biletomatach znajdujących się na niektórych przystankach, w autobusach, niektórych tramwajach, pociągach SKM oraz na stacjach metra.

Biletów nie można kupić u prowadzącego pojazd!

Najbardziej popularne bilety:

Bilet 20-minutowy uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów do 20 minut od momentu skasowania

Bilet jednorazowy przesiadkowy uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów do 75 lub 90 minut od momentu skasowania biletu

 

Bilet dobowy uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów w ciągu 24 godzin od momentu skasowania biletu

Bilet 3-dniowy uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów w ciągu 72 godzin od momentu skasowania biletu

Bilet weekendowy uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów od godz. 19:00 w piątek do godz. 8:00 w poniedziałek

Planowanie podróży: Wszystkie inne informacje dot. komunikacji miejskiej znaleźć można na stronie wtp.waw.pl Do planowania podróży komunikacją miejską polecamy korzystanie z aplikacji JakDojade na Androida i iOES. Stanowczo odradzamy korzystanie z Map Google. Rozkłady w tej aplikacji aktualizowane są niejednokrotnie z bardzo dużym opóźnieniem oraz nie zawierają informacji o zmianach tras linii.

Podczas pierwszego przejazdu bilet powinien być skasowany w pierwszej kolejności po wejściu do pojazdu, a w przypadku metra w bramce wejściowej przed wejściem na peron lub w kasowniku przy windzie!


ROWEREM

Polecamy przemieszczenie się rowerem miejskim.

 

W mieście w ponad 350 stacjach można wypożyczyć rower miejski Veturilo. Przez pierwsze 20 minut jeździ się za darmo. Wymagana jest rejestracja i opłata wstępna.

Wszystkie informacje znajdziecie tu: https://warsawtour.pl/veturilo-4/


SAMOCHODEM

Parkowanie ulicach w miejscach wyznaczonych na terenie Warszawy jest BEZPŁATNE od godziny 18:00 w piątek do 08:00 w poniedziałek. jednakże w Centrum są parkingi płatne przez cały tydzień np. wokoło Pałacu Kultury i Nauki. Samochody zaparkowane nieprawidłowo często są wywożone przez Straż Miejską na parkingi depozytowe (koszt odzyskania auta ok. 750 pln nie licząc zmarnowanego czasu!)

Bezpłatne parking w najbliższej okolicy Mega Eventu:

Plac Teatralny ( N 52° 14.649 E 021° 00.597)  i Plac Bankowy (N 52° 14.544 E 021° 00.170)

Dojazd na event (transportem publicznym) :

Waypointy zespołów przystankowych najbliżej Mega eventu:

  • Metro Ratusz-Arsenał N52° 14.670′ E021° 00.099′
  • Królewska N52° 14.313′ E021° 00.391′
  • Pl. Piłsudskiego N52° 14.516′ E021° 00.757′

  • Dw. Centralny – autobusy linii 128 i 175 kierunek Pl. Piłsudskiego i krótki spacerek. Czas podróży: ok. 15 minut + dojście na event 5 min.
  • Dw. Zachodni – autobusy linii 127, 158 lub 517 w stronę centrum. Na przystanku CENTRUM przesiadka do linii 128 lub 175 i jak powyżej.
  • Centrum/Warszawa Śródmieście/Pl. Defilad Każdym tramwajem w kierunku północnym dwa przystanki – + dojście na event 5 min.
  • Metro Wilanowska Metrem kierunek Młociny, siedem stacji do Ratusz-Arsenał + dojście na event 5 min.
  • Metro Młociny Metrem kierunek Kabaty, siedem stacji w kierunku Kabat do stacji Ratusz-Arsenał + dojście na event 5 min.
  • Lotnisko Chopina – najłatwiej linią autobusową 175 odjeżdżającą z przystanku na poziomie przylotów (dolny). Po przystanku Pl. Piłsudskiego + dojście na event 5 min.
  • Lotnisko Modlin – bezpośredni dojazd do centrum Warszawy zapewniają przewoźnicy autobusowi ModlinBus oraz OKbus. Alternatywą jest połączenie kolejowe oferowane przez Koleje Mazowieckie. Dojazd z lotniska w Modlinie umożliwia tzw. „bilet lotniskowy”. Kosztuje on 19 zł i upoważnia do przejazdu autobusem z lotniska na stację kolejową, pociągiem do dowolnej stacji w Warszawie i przez 75 min. komunikacją miejską w 1 strefie (godzinę rozpoczęcia podróży samodzielnie wpisujemy na bilecie).  W Warszawie autobusem lub metrem.